ERA-2ARB1331X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1331X
Description
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402
0402 (1005 Metric)
Working Voltage :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Resistance :
1.33kOhm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Power Rating :
63mW
Lead Free :
Lead Free
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
ERA-2ARB1331X
Panasonic ERA-2ARB1331X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 1.33kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C