ERA-2ARB1240X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1240X
Description
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
124Ohm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2ARB1240X
ERA-2A Series, Thin Film, 124Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C