ERA-2ARB1132X
Mfr.Part #
ERA-2ARB1132X
Description
RES SMD 11.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Published :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
50V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%