ERA-2APB9530X
Mfr.Part #
ERA-2APB9530X
Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
953Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
yes
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W