ERA-2APB9311X
Mfr.Part #
ERA-2APB9311X
Description
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
AEC-Q200
Working Voltage :
50V
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Tolerance :
±0.1%
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
ERA-2A
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
9.31kOhm
Datasheets
ERA-2APB9311X
Panasonic ERA-2APB9311X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C