ERA-2APB9310X
Mfr.Part #
ERA-2APB9310X
Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
840
In Stock :
840
1 (Unlimited)
Length :
990.6μm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
0402
Published :
2014
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Width :
508μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
931Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
ERA-2APB9310X
Panasonic ERA-2APB9310X
ERA-2A Series, Thin Film, 931Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C