ERA-2APB9091X
Mfr.Part #
ERA-2APB9091X
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
9.09kOhm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2APB9091X
Panasonic ERA-2APB9091X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C