ERA-2APB8660X
Mfr.Part #
ERA-2APB8660X
Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
866Ohm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Working Voltage :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm