ERA-2APB8451X
Mfr.Part #
ERA-2APB8451X
Description
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
770
In Stock :
770
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
1005
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Case Code (Imperial) :
0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.45kOhm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
ERA-2APB8451X
Panasonic ERA-2APB8451X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 8.45kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C