ERA-2APB8450X
Mfr.Part #
ERA-2APB8450X
Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
516
In Stock :
516
Construction :
Chip
Case Code (Imperial) :
0402
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Published :
2014
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
845Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Datasheets
ERA-2APB8450X
Panasonic ERA-2APB8450X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C