ERA-2APB8250X
Mfr.Part #
ERA-2APB8250X
Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Height :
406.4μm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
825Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
STANDARD: IEC60115-8
Datasheets
ERA-2APB8250X
Panasonic ERA-2APB8250X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C