ERA-2APB7871X
Mfr.Part #
ERA-2APB7871X
Description
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
7.87kOhm
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
ERA-2APB7871X
Panasonic ERA-2APB7871X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C