ERA-2APB7870X
Mfr.Part #
ERA-2APB7870X
Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Resistance :
787Ohm
Datasheets
ERA-2APB7870X
Panasonic ERA-2APB7870X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C