ERA-2APB752X
Mfr.Part #
ERA-2APB752X
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
37
In Stock :
37
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Chip
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
1005
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
2014
Resistance :
7.5kOhm
Power Rating :
63mW