ERA-2APB751X
Mfr.Part #
ERA-2APB751X
Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
750Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW