ERA-2APB7321X
Mfr.Part #
ERA-2APB7321X
Description
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Published :
Width :
508μm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Series :
ERA-2A
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
7.32kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-2APB7321X
Panasonic ERA-2APB7321X
ERA-2A Series, Thin Film, 7.32kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C