ERA-2APB7320X
Mfr.Part #
ERA-2APB7320X
Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
732Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Lead Free
Datasheets
ERA-2APB7320X
Panasonic ERA-2APB7320X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 732Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C