ERA-2APB6980X
Mfr.Part #
ERA-2APB6980X
Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Resistance :
698Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Datasheets
ERA-2APB6980X
Panasonic ERA-2APB6980X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 698Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C