ERA-2APB681X
Mfr.Part #
ERA-2APB681X
Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
680Ohm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
ERA-2APB681X
Panasonic ERA-2APB681X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 680Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C