ERA-2APB6811X
Mfr.Part #
ERA-2APB6811X
Description
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.81kOhm
Working Voltage :
50V