ERA-2APB6491X
Mfr.Part #
ERA-2APB6491X
Description
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
345
In Stock :
345
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
0402
Max Power Dissipation :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
1005
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.49kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
Construction :
Chip
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
ERA-2APB6491X
Panasonic ERA-2APB6491X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C