ERA-2APB6341X
Mfr.Part #
ERA-2APB6341X
Description
RES SMD 6.34KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.34kOhm
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
ERA-2APB6341X
Panasonic ERA-2APB6341X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C