ERA-2APB621X
Mfr.Part #
ERA-2APB621X
Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
620Ohm
Datasheets
ERA-2APB621X
Panasonic ERA-2APB621X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C