ERA-2APB6191X
Mfr.Part #
ERA-2APB6191X
Description
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
20
In Stock :
20
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
2014
Resistance :
6.19kOhm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Datasheets
ERA-2APB6191X
Panasonic ERA-2APB6191X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C