ERA-2APB5760X
Mfr.Part #
ERA-2APB5760X
Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
576Ohm
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2APB5760X
Panasonic ERA-2APB5760X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C