ERA-2APB471X
Mfr.Part #
ERA-2APB471X
Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Resistance :
470Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW