ERA-2APB4422X
Mfr.Part #
ERA-2APB4422X
Description
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
44.2kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Construction :
Chip
Datasheets
ERA-2APB4422X
Panasonic ERA-2APB4422X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 44.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C