ERA-2APB4321X
Mfr.Part #
ERA-2APB4321X
Description
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
960
In Stock :
960
Power Rating :
63mW
Resistance :
4.32kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Metric) :
1005
Working Voltage :
50V
Published :
2014
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%