ERA-2APB4120X
Mfr.Part #
ERA-2APB4120X
Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Width :
508μm
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
12 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
412Ohms
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
ERA-2APB4120X
Panasonic ERA-2APB4120X
ERA-2A Series, Thin Film, 412Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C