ERA-2APB3651X
Mfr.Part #
ERA-2APB3651X
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
Working Voltage :
50V
Resistance :
3.65kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
ERA-2APB3651X
Panasonic ERA-2APB3651X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C