ERA-2APB3402X
Mfr.Part #
ERA-2APB3402X
Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
52
In Stock :
52
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
0402
Published :
2014
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Power Rating :
63mW
Resistance :
34kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
ERA-2APB3402X
Panasonic ERA-2APB3402X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C