ERA-2APB3321X
Mfr.Part #
ERA-2APB3321X
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
15
In Stock :
15
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
2014
Packing Method :
TR, PUNCHED
Resistance :
3.32kOhm
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
0402
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2APB3321X
Panasonic ERA-2APB3321X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C