ERA-2APB3162X
Mfr.Part #
ERA-2APB3162X
Description
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
878
In Stock :
878
Case Code (Imperial) :
0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
31.6kOhm
Published :
2014
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-2APB3162X
Panasonic ERA-2APB3162X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 31.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C