ERA-2APB2552X
Mfr.Part #
ERA-2APB2552X
Description
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
632
In Stock :
632
Published :
2014
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
50V
Case Code (Imperial) :
0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
25.5kOhm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C