ERA-2APB2262X
Mfr.Part #
ERA-2APB2262X
Description
RES SMD 22.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
22.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2APB2262X
Panasonic ERA-2APB2262X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 22.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C