ERA-2APB223X
Mfr.Part #
ERA-2APB223X
Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
2
In Stock :
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
2014
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
Chip
Resistance :
22kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
1005
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2APB223X
Panasonic ERA-2APB223X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C