ERA-2APB2150X
Mfr.Part #
ERA-2APB2150X
Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
996
In Stock :
996
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
1005
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Max Power Dissipation :
63mW
Published :
2014
Resistance :
215Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
ERA-2APB2150X
Panasonic ERA-2APB2150X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 215Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C