ERA-2APB2051X
Mfr.Part #
ERA-2APB2051X
Description
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.05kOhm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W