ERA-2APB1741X
Mfr.Part #
ERA-2APB1741X
Description
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
5
In Stock :
5
Resistance :
1.74kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Published :
2014
Case Code (Imperial) :
0402
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
ERA-2APB1741X
Panasonic ERA-2APB1741X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C