ERA-2APB1622X
Mfr.Part #
ERA-2APB1622X
Description
RES SMD 16.2KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
16.2kOhm
Datasheets
ERA-2APB1622X
Panasonic ERA-2APB1622X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C