ERA-2APB1432X
Mfr.Part #
ERA-2APB1432X
Description
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
14.3kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Working Voltage :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2APB1432X
Panasonic ERA-2APB1432X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C