ERA-2APB1152X
Mfr.Part #
ERA-2APB1152X
Description
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
11.5kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
50V
Datasheets
ERA-2APB1152X
Panasonic ERA-2APB1152X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C