ERA-2AKD11R3X
Mfr.Part #
ERA-2AKD11R3X
Description
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
11.3Ohm
Datasheets
ERA-2AKD11R3X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 11.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C