ERA-2AED22R1X
Mfr.Part #
ERA-2AED22R1X
Description
RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
22.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
ERA-2AED22R1X
ERA-2A Series, Thin Film, 22.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C