ERA-2AEC93R1X
Mfr.Part #
ERA-2AEC93R1X
Description
RES SMD 93.1OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
93.1Ohm
Datasheets
ERA-2AEC93R1X
ERA-2A Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C