ERA-2AEC4640X
Mfr.Part #
ERA-2AEC4640X
Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
464Ohm
Datasheets
ERA-2AEC4640X
ERA-2A Series, Thin Film, 464Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C