ERA-2AEC3321X
Mfr.Part #
ERA-2AEC3321X
Description
RES SMD 3.32K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
3.32kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-2AEC3321X
ERA-2A Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C