ERA-2AEC3300X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-2AEC3300X
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/16W 0402
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
25 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.25%
Series :
ERA-2A
Resistance :
330Ohm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
ERA-2AEC3300X
ERA-2A Series, Thin Film, 330Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C