ERA-2AEC1740X
Mfr.Part #
ERA-2AEC1740X
Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
174Ohm
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2AEC1740X
ERA-2A Series, Thin Film, 174Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C