ERA-2AEC1101X
Mfr.Part #
ERA-2AEC1101X
Description
RES SMD 1.1KOHM 0.25% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.1kOhm
Datasheets
ERA-2AEC1101X
ERA-2A Series, Thin Film, 1.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C